Anna Filipowska

Urodziłam się w Żarach, mieście położonym w południowej części województwa lubuskiego, gdzie mieszkam do dziś. Jednak nie całe życie spędziłam w mojej rodzinnej miejscowości – 17 lat przeżyłam we Wrocławiu, który pozostawił w mojej pamięci bardzo miłe wspomnienia. Skończyłam tam studia polonistyczne, a następnie zostałam doktorem nauk humanistycznych, specjalizując się w teorii literatury, ze szczególnym uwzględnieniem metod interpretowania utworów literackich. Aktualnie pracuję jako nauczycielka języków (polskiego i angielskiego) w liceum dla dorosłych. Jestem też lektorem języka angielskiego w szkole językowej.

Gdy przygotowywałam swój debiutancki utwór, nie miałam wątpliwości, że drogą, którą powinnam iść przez świat beletrystyki, jest science fiction. Pozostawanie w kręgu literatury fantastycznonaukowej pozwala mi na prowadzenie nieskrępowanej gry wyobraźni; umożliwia też łączenie moich  zainteresowań literackich z fascynacją Kosmosem.  

Wybrałam dla siebie pseudonim literacki Marek Herman; pełnię w swoim życiu rozmaite role, niech więc będą one realizowane pod różnymi nazwiskami.