Kasia Cytlau

Pochodzę z niewielkiej wsi Niegosławice, a obecnie mieszkam w nieco większej miejscowości Wiechlice. Obie znajdują się w najbardziej zalesionym województwie w Polsce, czyli w lubuskim.

Ukończyłam Technikum Hotelarskie, później studiowałam Dziennikarstwo na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Od trzynastu lat pracuję w handlu, obecnie na stanowisku managera. Lubię pracę z ludźmi. Lubię, kiedy coś się dzieje.

Pisanie zawsze było moją pasją, taką odskocznią od codzienności, sposobem na stres i nudę w długie, jesienno-zimowe wieczory.

Już jako mała dziewczynka wymyślałam różne historie, które opowiadałam w domu i w przedszkolu. Jak tylko nauczyłam się czytać, pochłaniałam wszystko, co wpadło mi w ręce. Każda książka była dla mnie podróżą do innego świata, okazją poznania nowych bohaterów i to zawsze było fascynujące.

Podobnie jest z pisaniem. Najpierw były to krótkie opowiadania, wierszyki. Później porwałam się na napisanie powieści.

Lubię rysować, szczególnie węglem. Słuchać muzyki, różnej w zależności od nastroju. Oglądać ciekawe filmy. Oczywiście uwielbiam czytać. Bardzo cenię sobie kontakt z naturą – długie spacery po lesie, rower, ogród, wędrówki po górach – to jest to, co kocham.

Jestem niepoprawną optymistką, zawsze znajduję światełko w najczarniejszym tunelu. Bo jeśli się wierzy, nieważne, czy w siebie, w marzenia czy w innych ludzi, to wiara potrafi zdziałać cuda.